SOUTĚŽ

Vítězka soutěže roku 2014

Poprvé za dobu konání soutěže v letošním ročníku vyhrála žena. U odborné poroty pod vedením Ing. Josefa Lizny jednoznačně zvítězil kamenný koberec paní:

Marcely Staňkové, Boskovice

Tato povrchová úprava zaujala porotce harmonickým spojením tří prvků v podobě zahrádky, architektury domu a originálním propojením a provedením kamenného a mramorového koberce. Z pohledu hodnotitelů se nejedná jen o pouhou kamennou, betonovou či zpevněnou plochu. V podobě zde vytvořených ornamentů se tato plocha vkusně propojila s přírodou. Kamenná úprava se rozprostírá na velké ploše, a proto se porotě zalíbilo rozčlenění této „monotónní“ plochy ornamentálními prvky. Celková úprava působí velice harmonicky a příjemně se smyslem pro detail.

výherci soutěže kamenjinak.cz 2013

Paní Staňková vybrala pro povrchovou úpravu okolí domu DEKOR 7 (frakce 2-8mm) v kombinaci s modrozeleným a čokoládově hnědým mramorem (frakce 4-7mm). Důvody výběru této alternativy povrchové úpravy:

  • jednoduchá aplikace ve svažitém a členitém terénu oproti klasické dlažbě
  • možnost výběru různých barev oblázků
  • vytvoření vlastních návrhů vzorů

Fotogalerie

soutěž 2014 kamenjinak.cz soutěž 2014 kamenjinak.cz soutěž 2014 kamenjinak.cz soutěž 2014 kamenjinak.cz soutěž 2014 kamenjinak.cz

Výherci blahopřejeme! Ostatním účastníkům děkujeme za přihlášení.


Také se Vám zdařila renovace kamenným nebo mramorovým kobercem?

soutěž kámenjinak 2014soutěž kámenjinak 2014

Přihlaste se do soutěže a - ZÍSKEJTE ZPĚT FINANČNÍ PROSTŘEDKY, KTERÉ JSTE VLOŽILI DO NÁKUPU MATERIÁLU pro tvorbu této úpravy.


Známe vítěze soutěže roku 2013

Odborná porota z přihlášených účastníků letošního ročníku vybrala jako nejzdařilejší povrchovou úpravu kamenným kobercem realizaci:

Eduarda Dunaje, Brno

Hodnotitele zaujalo barevné rozložení kamene. Jako velmi zdařilý byl vyzdvihnut nápad použití barevného pásu ve tvaru vlnovky umístěný ode dveří ke schodišťovým stupňům. Tímto originálním nápadem a zručností pana Dunaje byla narušena možná těžkopádnost plochy této velkosti. Také barva oblázků a mramoru je sladěna s barvou fasády, čímž zpříjemňuje pohled na dům jako celek. Velmi precizní je i aplikace nestandardní výšky kamenné kompozice na bočnici schodiště.

Pan Dunaj realizoval kamenný koberec svépomocí. Pro úpravu si vybral DEKOR 1 v kombinaci s čokoládově hnědým mramorem. Důvody výběru finální povrchové úpravy kamenným kobercem:

  • podstatně jednoduší a rychlejší pokládka kamenné kompozice oproti pokládce dlažby
  • absence hromadění vody
  • protiskluzové vlastnosti
  • neodmrzání této úpravy na rozdíl od klasických povrchových úprav
výherci soutěže kamenjinak.cz 2013

Fotogalerie

soutěž 2013 kamenjinak.cz soutěž 2013 kamenjinak.cz soutěž 2013 kamenjinak.cz soutěž 2013 kamenjinak.cz soutěž 2013 kamenjinak.cz soutěž 2013 kamenjinak.cz soutěž 2013 kamenjinak.cz

Výherci blahopřejeme a ostatním účastníkům děkujeme za přihlášení!


Známe vítěze soutěže roku 2012

Odborná porota zastoupená redaktory časopisu Dům a bydlení a kolektivem pracovníků zahradnického centra Hortis pod vedením Ing. Josefa Lizny, vybrala následujícího výherce:

Vít Záboj, Dolní Dunajovice

Kamenný koberec pana Záboje zaujal porotu precizním provedením ukončení jednotlivých ploch i vkusnou barevnou kombinací jednotlivých Dekorů. Dílo je realizováno s přesností a celkové plochy působí vysokým estetickým dojmem.

Pan Záboj se pro tuto finální povrchovou úpravu rozhodl po zhlédnutí kamenného koberce u svých přátel. Zvolil kombinaci DEKORU 1 a DEKORU 4. Kamenný koberec byl nanášen odbornou stavební firmou. Původně zamýšlel směs kameniva a pryskyřice aplikovat pouze v okolí bazénu, ale po zhlédnutí výsledku prostor kolem bazénu, touto kamennou kompozicí upravil celé venkovní prostranství.

výherci soutěže kamenjinak.cz 2012

Fotogalerie

soutěž 2012 kamenjinak.cz soutěž 2012 kamenjinak.cz soutěž 2012 kamenjinak.cz soutěž 2012 kamenjinak.cz soutěž 2012 kamenjinak.cz soutěž 2012 kamenjinak.cz

Všem soutěžícím děkujeme za zaslané příspěvky a vítězi blahopřejeme!
Známe vítěze soutěže roku 2011

Odborná porota zastoupená redaktory časopisu Dům a bydlení a kolektivem pracovníků zahradnického centra Hortis pod vedením Ing. Marie Uhlířové, vybrala následujícího výherce:

Karel Hančík, Kněžpole

Dílo pana Hančíka zaujalo porotu čistým a upraveným dojmem.Pan Hančík vybral pro okolí bazénu frakci kameniva 4-8 mm hnědé barvy – DEKOR 1.

Kamenný koberec v okolí bazénu zapadá do celkové kompozice prostředí tak, jakoby tam byl položen "odjakživa". Pokládku realizoval Karel Hančík svépomocí. Alternativu pokládky Kamenného koberce zvolil z důvodů jejího originálního vzhledu. Konečný výsledek předčil jeho očekávání.

výherci soutěže kamenjinak.cz 2011

Fotogalerie

img img img

Všem soutěžícím děkujeme za zaslané příspěvky a vítězi blahopřejeme!